SARICILAR

1-Fren Kollu(Basma Butonlu) Fren Sistemi

Kablo sarıcının sabit plakası üzerindeki bir basma butonunun frenleme contasını veya parçasını serbest bırakması ile çalışan sistemdir. Kauçuk Conta ve labirent sistemi ile olmak üzere 2 tip fren kollu model bulunmaktadır.

a. Kauçuk Contalı fren sistemi

Basma butonuna basıldığı zaman tamburu tutan contayı serbest bırakır ve zemberek gücü ile sarım başlar. Bu modelde geri sarım boyunca basma butonunu basılı tutmak gerekir.

b. Labirent Sistemli fren sistemi

Basma butonuna basıldığı zaman tambur üzerindeki labirentte stoplama noktasında, kilitli pozisyondaki stoplama parçasını iterek serbest bırakır ve geri sarma işlemi başlar. Bu modelde sadece bir defa basıp bırakarak tüm kablonun geri sarım işlemi tamamlanabilir.

2-Catch Brake (Çek-Bırak) Fren Sistemi

Kablo sarıcıda herhangi bir basma butonu bulunmaz. Geri sarım işlemi, şebeke kablosuna sadece bir çek-bırak hareketi yapılarak başlatılır ve kablonun tamamı tek hareket sonunda tambur üzerine toplanır.

3-Multifunction Fren Sistemi

Kablo sarıcıda hem stoplama parçası hem de basma butonu bulunmaktadır. Şebeke kablosu ister kabloya çek bırak hareketi verilerek, ister basma butonuna bir defa basıp bırakılarak toplanabilir. Bu ürün hem fren kollu (basma butonlu) hem çek-bırak fonksiyonunu bir arada sunmaktadır.

Ömür Süresi :

Kullanılan yüksek kalite komponentler  ve patentli üstün mekanik yapısı sayesinde tüm sarıcılarımız endüstri standardı olan 6000 çevrim sayısını karşılamakta ve bu süre içerisinde Athos Garanti kapsamı altındadır.